خدمات پرستاری | پرستاری از سالمند
صبر و مسئولیت پذیری در کنار عملکرد با وجدان کاری جزء ویژگی های اصلی پرستاران سالمند می باشد
پرستار سالمند که دارای مدرک کارشناسی پرستاری یا بهیار یا کمک بهیار تجربی می باشند که سابقه کار در بیمارستان را دارند و همچنین سابقه پرستاری از سالمند در منزل را دارا می باشند .

پرستاری از سالمند به چه معناست؟

هر فردی در هر سنی نیاز های مختص خود را دارد. سالمندان ما همان کسانی هستند که زندگی خود را وقف بزرگ کردن عزیزانشان کرده اند.حال که پا به سن گذاشته اند نوبت عزیزانشان است که محبت های آنان را کمی جبران کنند .با توجه به مشغله های روزمره ممکن است نتوانیم به این بزرگواران آنچنان که در حد نیازشان است رسیدگی کینم لذا نیازمند افرادی هستیم که بتوانند به آن ها عشق بورزند و درخواست هایشان را براورده سازند

.در این شرایط ما به شما پرستار سالمند را معرفی می کنیم.پرستار سالمند دارای مدرک کارشناسی پرستاری یا بهیار یا کمک بهیار تجربی می باشد که سابقه کار در بیمارستان و همچنین سابقه پرستاری از سالمند در منزل را دارد.

ویژگی‌های پرستار سالمند

پرستار سالمند با نگهدار یا مراقب سالمند تفاوت  های زیادی دارد برای نمونه پرستاران در بخش های  آی سی یو بیمارستان ها تجربه ی کار دارند در صورتی که بهیار یا کمک بهیار فقط می توانند کارهایی مانند سوند ، گاواژ ، ساکشن و .... را انجام دهند.
پرستاری از سالمند بر خلاف مراقبت از سالمند فرآیندی دشوارتر و در نتیجه مستلزم دانش بیشتری برای انجام آن است. افرادی که
پرستار سالمند هستند، عموما افرادی تحصلکرده و دوره دیده‌ای هستند که دانش برقراری ارتباط با سالمندان و نگهداری از سالمند را فرا گرفته‌اند.
پرستار سالمند می‌تواند با توجه به علائمی که فرد سالمند دارد، اقدامات لازمه برای بهبود وضعیت جسمانی وی را انجام دهد و همچنین آموزش های مناسب را دیده باشد تا حتی در حاد ترین شرایط هم به سالمند کمک کند برای مثال پرستار سالمند باید آموزش های احیای قلب را داشته باشد تا چنانچه مشکلی پیش آمد بتواند جان سالمند عزیز خود را نجات دهد.پس با توجه به تجربه زیاد و تسلط بالای این پرستاران به وضایفشان،خانواده ها به راحتی می توانند به آن ها اطمینان کنند و سالمندان خود را به آن ها بسپارند.
1

صبوری

جدا از دانش پرستاری که لازمه یک پرستار سالمند به دلیل اینکه سالمند با بالارفتن سن رفتار کودکانه ای از خود نشان می دهند و یا ممکن است و یا برای یادگیری ممکن است یک نکته را چندید بار تکرار کند تا سالمند بتواند به طور کامل منظور او را متوجه شود لذا نیاز است که پرستار دارای صبوری و انعطاف بالایی باشد
2

دوره‌های روانشنانسی

سالمندان با توجه به حساسیت روحیه‌ای که دارند نیاز به برخورد صحیح از طرف پرستاران هستند . همچنین خود پرستار نیز باید از نظر روحی و روانی سالم باشد یعنی نباید افسرده باشد یا از بیماری های جسمی یا کم توانی رنج ببرد زیرا سالمند به پرستاری نیاز دارد که خود دارای روحیه بالایی باشد نه اینکه خود پرستار سالمند ، نیازمند پرستار باشد . پرستار سالمند نباید هیچ موقع مسائل و مشکلات شخصی خود را نزد سالمند بازگو کند.
3

دوره‌های پرستاری

دوره‌های پرستاری شامل دوره‌های کمک‌های اولیه، تزریقات، بررسی علائم حیاتی و ... است.پرستار سالمند باید دوره های ذکر شده را فرا گرفته باشد تا در صورت نیاز از مهارت خود استفاده کند . به عنوان مثال پرستار اگر دوره احیای مقدماتی را دیده باشد چنانچه لقمه غذا در گلوی سالمند گیر کند باید بتواند جان او را نجات دهد .
4

گوش دادن فعال

سالمند در طول زندگی تجارب زیادی کسب کرده است که هموار نیاز به یک همدم صبور دارد که به تک تک حرف های وی با عشق گوش دهد و همدم او شود.این کار علاوه بر ایجاد حس صمیمانه بین سالمند و پرستار ، باعث کار کشیدن از ذهن سالمند و مرور خاطرات وی و در نتیجه مقابله با آلزایمر می شود.
5

شرایط جسمی مناسب

با توجه به شرایط فیزیکی سالمند به یک پرستار متناسب با شرایط وی نیاز است . همواره سالمند ما نیازمند نشستن ، بلند شدن ، پیاده روی و ... می باشد که در این شرایط اگر پرستار قدرت جسمی مناسب جهت کمک به سالمند را نداشته باشد نمی تواند از عهده این کار برآید و ممکن است باعث آسیب رسیدن به سالمند باشد ، در نتیجه به یک پرستار با ویژگی های همخوان با سالمند نیاز است .
6

مهارت ارتباط قوی

پرستار سالمند باید به درستی خود را به سالمند معرفی کند و از او بپرسد که چگونه مورد خطاب قرار گیرد . پرستار سالمند می تواند پس از چندین بار صدا زدن سالمند به اسمی که دلخواه اوست فضای دوستی را بین خود و سالمند برقرار کند ، از این طریق پرستار با کسب اطمینان سالمند می تواند او مجاب به کار های لازم طبق برنامه درمانیش کند.

برای پرستاری از سالمند نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین حالا با شماره تلفن‌های پایین برای ارتباط مستقیم با مشاوران تماس بگیرید
۴۴۰۲۶۲۳۹ | ۴۴۰۲۶۲۸۹ | ۴۴۰۲۶۳۳۴ | ۴۴۰۲۶۳۸۷

آخرین مقالات

  • 1

شماره تلفن‌ها


۴۴۰۲۶۲۳۹
۴۴۰۲۶۲۸۹
۴۴۰۲۶۳۳۴
۴۴۰۲۶۳۸۷

ساعات کاری: شبانه روزی
آدرس سیمای آرامش
فلکه دوم صادقیه، جنب پارک استقلال، مجتمع تجاری صادقیه، طبقه ۳، واحد ۳