خدمات پرستاری - آوای تندرستی
همه ما در هر سنی نیازمند مراقبت های ویژه خود هستیم.همانگونه که کودک تازه متولد شده برای رشد نیاز به یکسری مراقبت ها و اموزش ها دارد،سالمندان هم نیازمند مراقبت های خاص خود هستند

همه ما در هر سنی نیازمند مراقبت های ویژه خود هستیم.همانگونه که کودک تازه متولد شده برای رشد نیاز به یکسری مراقبت ها و اموزش ها دارد،سالمندان هم نیازمند مراقبت های خاص خود هستند

خدمات پرستاری

امروزه برای بهبود اوضاع زندگی،افراد مشغله های خاص خود را دارند و ممکن است انچنان باید و شاید نتوانند تمام وقتشان را صرف عزیزانشان کنند.پس خانواده ها به افرادی نیاز دارند که بتوانند به آن ها اعتماد کنند و عزیزانشان را با خیال راحت به آن ها بسپارند.

یکی از مهمترین ویژگی پرستاران،انتخاب شغل پرستاری از روی عشق و علاقه و نه از روی اجبار می باشد.خدمات پرستاری از سالمند و کودک توسط سه گروه مختلف انجام می پذیرد.نگهدار،مراقب و پرستار که در ادامه مطلب آن ها را از هم تفکیک می کنیم.

دسته اول شامل پرستاران سالمند و پرستاران کودک می باشند که در ادامه مطلب به آن اشاره شده است؛
دسته اول شامل پرستاران سالمند و پرستاران کودک می باشند که در ادامه مطلب به آن اشاره شده است؛
1

صبوری

جدا از دانش پرستاری که لازمه یک پرستار سالمند به دلیل اینکه سالمند با بالارفتن سن رفتار کودکانه ای از خود نشان می دهند و یا ممکن است و یا برای یادگیری ممکن است یک نکته را چندید بار تکرار کند تا سالمند بتواند به طور کامل منظور او را متوجه شود لذا نیاز است که پرستار دارای صبوری و انعطاف بالایی باشد
2

دوره‌های روانشنانسی

سالمندان با توجه به حساسیت روحیه‌ای که دارند نیاز به برخورد صحیح از طرف پرستاران هستند . همچنین خود پرستار نیز باید از نظر روحی و روانی سالم باشد یعنی نباید افسرده باشد یا از بیماری های جسمی یا کم توانی رنج ببرد زیرا سالمند به پرستاری نیاز دارد که خود دارای روحیه بالایی باشد نه اینکه خود پرستار سالمند ، نیازمند پرستار باشد . پرستار سالمند نباید هیچ موقع مسائل و مشکلات شخصی خود را نزد سالمند بازگو کند.
3

دوره‌های پرستاری

دوره‌های پرستاری شامل دوره‌های کمک‌های اولیه، تزریقات، بررسی علائم حیاتی و ... است.پرستار سالمند باید دوره های ذکر شده را فرا گرفته باشد تا در صورت نیاز از مهارت خود استفاده کند . به عنوان مثال پرستار اگر دوره احیای مقدماتی را دیده باشد چنانچه لقمه غذا در گلوی سالمند گیر کند باید بتواند جان او را نجات دهد .
4

گوش دادن فعال

سالمند در طول زندگی تجارب زیادی کسب کرده است که هموار نیاز به یک همدم صبور دارد که به تک تک حرف های وی با عشق گوش دهد و همدم او شود.این کار علاوه بر ایجاد حس صمیمانه بین سالمند و پرستار ، باعث کار کشیدن از ذهن سالمند و مرور خاطرات وی و در نتیجه مقابله با آلزایمر می شود.
5

شرایط جسمی مناسب

با توجه به شرایط فیزیکی سالمند به یک پرستار متناسب با شرایط وی نیاز است . همواره سالمند ما نیازمند نشستن ، بلند شدن ، پیاده روی و ... می باشد که در این شرایط اگر پرستار قدرت جسمی مناسب جهت کمک به سالمند را نداشته باشد نمی تواند از عهده این کار برآید و ممکن است باعث آسیب رسیدن به سالمند باشد ، در نتیجه به یک پرستار با ویژگی های همخوان با سالمند نیاز است .
6

مهارت ارتباط قوی

پرستار سالمند باید به درستی خود را به سالمند معرفی کند و از او بپرسد که چگونه مورد خطاب قرار گیرد . پرستار سالمند می تواند پس از چندین بار صدا زدن سالمند به اسمی که دلخواه اوست فضای دوستی را بین خود و سالمند برقرار کند ، از این طریق پرستار با کسب اطمینان سالمند می تواند او مجاب به کار های لازم طبق برنامه درمانیش کند.

برای پرستاری از سالمند نیاز به مشاوره دارید؟

پس همین حالا با شماره تلفن‌های پایین برای ارتباط مستقیم با مشاوران تماس بگیرید
۴۴۰۲۶۲۳۹ | ۴۴۰۲۶۲۸۹ | ۴۴۰۲۶۳۳۴ | ۴۴۰۲۶۳۷۸

شماره تلفن‌ها


۴۴۰۲۶۲۳۹
۴۴۰۲۶۲۸۹
۴۴۰۲۶۳۳۴
۴۴۰۲۶۳۸۷

ساعات کاری: شبانه روزی
آدرس سیمای آرامش
فلکه دوم صادقیه، جنب پارک استقلال، مجتمع تجاری صادقیه، طبقه ۳، واحد ۳